blog

Jak připravit auto na jarní období a léto

FND auto 21.04.2022

Jak připravit auto na jarní období a léto

Pro řidiče aktuálně nastává jarní, respektive letní období, které vyžaduje údržbu a kontrolu vozidla. Jak připravit auto na jaro a léto a na co nezapomenout?

Přezutí pneumatik

Základem pro letní období je určitě přezutí pneumatik na letní, pokud na svém autě nevyužíváte univerzální, respektive celoroční pneumatiky. V teplém období se nedoporučuje jezdit na zimních pneumatikách, především z hlediska bezpečnosti. Zimní pneumatiky mají jinou přilnavost, tvrdost směsi a horší vlastnosti za tepla než pneumatiky letní. Minimální hloubka dezénu u letních pneumatik je 1,6 mm. Opět platí pravidlo, že pneumatiky by neměly být starší 4 let, kvůli zaručení jízdních a bezpečnostních vlastností.

Letní směs v ostřikovačích a stěrače

Doporučujeme vyměnit vodu do ostřikovačů za letní směs. Není ovšem problém využívat ještě zbytky zimní směsi, ale ty nemusí již být tak účinné například při odstraňování hmyzu z čelního skla. Zároveň letní směsi často mívají příjemnou vůni.

Po zimě je vhodné také zkontrolovat, případně vyměnit přední stěrače, nebo gumičky. Ty jsou po zimním období často opotřebované z důvodu přimrzání stěračů, stírání zmrzlých částí na skle a jiného namáhání.

Jarní prohlídka v servise

Všechny běžné kontrolní úkony zvládnete hravě i sami. Kdo si na to přeci jen netroufne, dnes je na trhu běžná nabídka „jarní“ kontroly před sezónou v servisech, a to většinou na zvýhodněnou cenu. Tyto kontroly jsou důkladné a dokážou vás upozornit na případné závady. Zároveň se mohou vyměnit i provozní kapaliny a vozidlo se dobře nachystá na nadcházející sezónu.

Pořádná očista auta

Doporučujeme také vyrazit na myčku a dopřát vašemu autu ten nejlepší mycí program včetně mytí podvozku, abyste karoserii zbavili zbytků soli a dalších zimní posypových materiálů.

O naše vozidla v autopůjčovnách se pečlivě staráme. Nejenom, že už je máme přezuté na letní pneumatiky, ale každé naše vozidlo prochází pravidelnou kontrolou po technické i mechanické stránce. Jak už jsme psali v předešlém článku že Kvalita musí vítězit před cenou, tak dbáme na to, aby naši klienti jezdili v autech, která jsou v pořádku a cítili se bezpečně a pohodlně.

Autor: FND Auto

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
BEZSTAROSTNOST

BEZSTAROSTNOST

Všechny starosti s autem jdou za námi.


Vy si užívejte!

RYCHLOST

RYCHLOST

Potřebujete auto rychle? Na týden nebo na rok?


Můžete ho mít už zítra!

SPOLEHLIVOST

SPOLEHLIVOST

Při poruše se na nás můžete spolehnout.


Náhradní auto i servis.

TRANSPARENTNOST

TRANSPARENTNOST

Přehledné smlouvy s jasně definovanými parametry.


Nic neskrýváme.

VOLNOST

VOLNOST

Auto si půjčíte a vrátíte tam, kde potřebujete.


Jsme v sedmi městech.