blog

Srovnáváme SUV a Combi - každé má své pro a proti

FND auto 10.05.2021

Srovnáváme SUV a Combi - každé má své pro a proti

Pokud před vámi stojí rozhodnutí, které auto je pro rodinu vhodné, bezpečné a praktické, s velkou pravděpodobností se budete rozhodovat mezi SUV a Combi. Jaká jsou jejich pro a proti?

Každý typ má něco do sebe. Vždy ale vybírejte podle svých priorit a ne podle toho, co za auto mají ostatní. SUV se stávají stále více žádanými vozu, combi se stává klasikou.

SUV

SUV je zkratka pro sportovní užitková vozidla. Na první pohled si vás získají mohutným robustním vzhledem. Díky vyvýšenému podvozku získáte jedinečný výhled, který vám zaručí přehled na silnicích. Tím, že je auto tohoto typu velké, je i poměrně vysoké a zajistí vám tak pohodlné nastupování. V neposlední řadě se SUV skvěle hodí do terénu.

Drtivá většina SUV má pohon na všechna čtyři kola (s označením 4x4). Pokud chcete mít u uvnitř vozu dostatek prostoru, vyvarujte se modelům crossover. U SUV můžete shledat jako nevýhodu vyšší spotřebu paliva v poměru s ostatními typy vozů, ale to se dá u velkého auta čekat.

COMBI

Největší předností „kombíků“ je velikost kufru. Tím, že mají prodlouženou zadní část auta, se mnoha lidem nemusí vzhledově líbit, ale prostor kufru, který nabízí, je pro ně klíčový. Oproti SUV mají combi nižší spotřebu paliva.

Má prodlouženou linii střechy, která pokračuje až nad zavazadlový prostor. Při řízení i svým chováním během jízdy se díky svému vzhledu podobá spíše sedanům.

Vozy SUV na našich autopůjčovnách


Vozy COMBI na našich autopůjčovnách

Autor: FND Auto

 

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
BEZSTAROSTNOST

BEZSTAROSTNOST

Všechny starosti s autem jdou za námi.


Vy si užívejte!

RYCHLOST

RYCHLOST

Potřebujete auto rychle? Na týden nebo na rok?


Můžete ho mít už zítra!

SPOLEHLIVOST

SPOLEHLIVOST

Při poruše se na nás můžete spolehnout.


Náhradní auto i servis.

TRANSPARENTNOST

TRANSPARENTNOST

Přehledné smlouvy s jasně definovanými parametry.


Nic neskrýváme.

VOLNOST

VOLNOST

Auto si půjčíte a vrátíte tam, kde potřebujete.


Jsme v sedmi městech.