Dává ojetý elektromobil smysl?

28.02.2023

V době, kdy se cena paliv pohybuje nahoru dolů, spousta lidí vážně zvažuje vůz s alternativním pohonem. Většinou si jej lidé pořizují jako druhé auto do rodiny na krátké pojíždění, aby ušetřili na provozu. Ušetří?

Proč se vyplatí přezouvat zimní a letní pneumatiky

27.01.2023

O tom, zda je přezouvání zimních pneumatik na letní výhodnější nebo ne, se často vedou dlouhé diskuze a spory. Jedna strana tvrdí, že se na těch zimních přece dá jezdit po celý rok a proč si tak život komplikovat přezouváním a peněženku zatěžovat nákupem sady letních kol. Ta druhá zase argumentuje, že zimní a letní pneumatiky mají rozdílné vlastnosti z pádného důvodu a je proto potřeba mít správně obuté auto podle ročního období. Jak tomu tedy ve skutečnosti je jsme pro vás prozkoumali v tomto článku.

Palubní kamera u nás a v Evropě

23.12.2022

Kamery do auta jsou hitem posledních let. Určitě jste na internetu už viděli videa z palubních kamer s více či méně vtipným obsahem. Ale pozor na to. Takové zveřejnění videa vám také nemusí projít. Jaká jsou tedy pravidla? A jsou palubní kamery vnímány stejně u nás i v zahraničí?

Nová pobočka v Prostějově

15.12.2022

Nejspíš jste zaznamenali, že v Olomouci funguje naše autopůjčovna úspěšně už několik let. Ale možná nevíte, že kousek vedle v Prostějově si od nás můžete půjčit auto také. A aby toho nebylo málo, v Prostějově jsme zároveň s autopůjčovnou otevřeli i náš první vlastní autoservis.

Srovnání paliv

06.12.2022

Výběr nového auta, ať už je ojeté, nebo k vám zamíří rovnou z továrny, není jednoduchou záležitostí. Jakou značku, barvu, výbavu? Sedan, kombi nebo SUV?  Rozhodnutí, která musí padnout, je celá řada. Jedním z nejzásadnějších kritérií je volba motoru a s ní spojeného druhu paliva. Je finančně výhodnější benzínový nebo naftový motor? A jak je na tom plyn?

Co dělat při srážce se zvěří?

18.11.2022

Podzim se svými mlhami, sychravým počasím a brzkým soumrakem patří z pohledu dopravních nehod k nejrizikovějším obdobím roku. Právě v těchto měsících dochází nejčastěji ke srážce s divokou zvěří, je proto zapotřebí dbát zvýšené opatrnosti nejen na komunikacích, které prochází lesem či poli, ale i všude jinde. Je proto vhodné vědět, jak srážkám aktivně předcházet a co dělat v případě, kdy už se srážce vyhnout nelze.

Koně do Pardubic patří!

18.10.2022

Jendou za rok se do Pardubic sjedou koně z různých končin, aby poměřili svoje síly. Přijedou, utíkají, odjedou. Nám to přišlo trochu škoda. A protože máme koně rádi, rozhodli jsme se je přivézt nastálo. Nejsou to sice koně závodní, ale bezpečně Vás odvezou kam potřebujete. Koně zkrátka do Pardubic patří. I ty pod kapotou. A tak v Pardubicích FND auto otevřelo novou autopůjčovnu!

Prasklé čelní sklo nemusí být tragédie

22.09.2022

Možná se Vám to stalo také. Jedete si v klidu z bodu A do bodu B a zařadíte se v provozu třeba za nákladní auto, převážející stavební suť, štěrk nebo jakýkoliv jiný náklad. Vlivem jízdy, větru a osudu se stane, že z korby, nebo od kola odletí malý kamínek a namíří si to přímo proti Vašemu čelnímu sklu. A prasklina je na světě. Co teď?

Nové vozy na půjčovnách

09.05.2022

„Škodovky“ máte u nás prostě nejradši a poptávka po nich neutuchá. Proto rozšiřujeme vozy na našich půjčovnách hned o pět typů vozů. Které to jsou?

Jarní tipy na autovýlety

07.04.2022

Češi zkrátka milují jízdu autem. Dokazují nám to minimálně rozpůjčované vozy na našich půjčovnách. Kam si můžete pohodlně zajet na výlet a kterým vozem?

Jeli jsme na plné otáčky

05.01.2022

Divize FND Auto byla v minulém roce nejživějším článkem celého holdingu FND. Prázdné půjčovny i mimo vrchol sezóny a nespočet najetých kilometrů jsme nečekali.

Jakým autem na hory nebo lyže?

25.11.2021

Blíží se zimní sezóna a lidé již vyhlíží první sněhové vločky a těší se, že si užijí sněhové radovánky na horách. Pokud nemáte vlastní auto, jaké si vybrat?

Tipy na dovolenou autem po Evropě

07.06.2021

Když si u nás půjčíte auto na 7 dní, máte možnost najet bez příplatku až 2100 km. S tímto nájezdem bez problémů zajedete do Chorvatska nebo baltské pobřeží a zpátky do ČR. Tak kam vyrazíte?

Operativní leasing vs. dlouhodobý pronájem auta

22.03.2021

V dnešní době když se stává samozřejmostí, že lidé cestují do práce i několik desítek kilometrů, je důležitou otázkou, čím vlastně cestují a kolik je to stojí. Pokud lidé již vlastní auto, tak mají otázku vyřešenou, ale to většinou majitele stojí nemalou investici hned ze začátku v řádů statisíců.

Nově nabízíme i prodej vozů

11.01.2021

Potřebujete vůz pro vaše podnikání, rodinné výlety nebo na cestu do práce? Nabízíme vám kvalitní vozy různých značek i typů. Jednáme rychle a jsme pro vás schopni zajistit prověřené vozy se zárukou.